Nejzávažnější zjištěné provinění bylo riskantní předjíždění na plné čáře. Ve zmiňovaném úseku se podle policejních statistik během posledních pěti let stalo šestadvacet dopravních nehod. Naposledy měli policisté nad silnicí dohled z nebe v úterý.

Posádka hasičů z Jihomoravského kraje pilotovala dron a s dalším speciální technikou hledala skrytá ohniska při požáru lesa v Českém Švýcarsku. Se souhlasem HZS Jihomoravského kraje
Rok 2022 očima hasičů. Dron z Vyškova pomáhal u požáru v Českém Švýcarsku

Právě drony a jejich nejlepší využití při sledování provozu na silnicích či při dokumentaci závažných dopravních nehod policisté testují. „Věnujeme se také rizikovým úsekům na jihomoravských silnicích. Jde o nebezpečné přestupky, které mnohdy končí závažnými nehodami. Je to předjíždění na horizontech, v místech se zákazem předjíždění, kontrolujeme i počínání řidičů na železničních přejezdech. Na rizikových křižovatkách sledujeme respektování značek upravujících přednost,“ upřesnil Vala.

Kromě dopravy jsou drony neocenitelným pomocníkem při ochraně hranic, velkou službu odvedly při dokumentování škod po tornádu v roce 2021. Své využití mají i pro službu kriminální policie a vyšetřování.