„Sešli jsme se někdy po druhé hodině odpoledne a dobře se, jako každý rok, bavili. Kolem osmé večer se zrovna chystala k vystoupení kapela, když přijeli policisté, kteří nám oznámili, že na linku 112 někdo deset minut před osmou večer oznámil, že v kulturním domě je bomba," popsal nepříjemný zážitek starosta Hodonic Petr Korger.

Pořadatelé pak museli program ukončit a vyzvat hosty, aby opustili sál. V sále bylo tou dobou kolem šedesáti lidí. Zavřít musela i restaurace v druhé části kulturního domu a do prohledání objektu pyrotechnikem museli ze svých příbytků odejít i obyvatelé čtyř bytů. "Na příjezd pyrotechnika z Brna jsme čekali hodinu, nějakou dobu trvalo, než s hasiči budovu prověřili, proto jsme bohužel museli večírek ukončit," dodal Korger s tím, že pro věci, které návštěvníci nechali v sále, se mohli vrátit až v sobotu ráno.

Podle starosty případ nyní vyšetřuje policie. „Řekli mi, že zkoumají záznam příslušného hovoru na tísňové lince. Obci jako takové přímá škoda nevznikla, restaurace samozřejmě v pátek večer asi přišla o část obvyklé tržby. Pevně věřím, že policisté zjistí, kdo tuto oblíbenou a hojně navštěvovanou akci pokazil a že pachatele nemine trest. Všem hostům, kteří se těšili na pěkný večer, se omlouvám,"  dodal Korger.