„O agresivním incidentu jsme se dozvěděli díky telefonátu na linku 156. Na místo přijely během chvíle dvě motorizované hlídky městské policie. Jedna z hlídek se věnovala dvojici mužů, která byla u čerpací stanice. Druhá hlídka se vydala za další dvojicí, která už byla dvě stě metrů od místa incidentu, a přivedla ji zpět,“ sdělil v pátek Petr Hladký z městské policie.

Jak dodal, všichni měli zranění na hlavě po úderech pěstí. „Měli dokonce kopat do jednoho z mužů, když ležel po úderu do hlavy na zemi. Svou roli sehrál zřejmě i alkohol,“ dodal Hladký.

Kvůli důvodnému podezření ze spáchání výtržnictví či ublížení na zdraví strážníci přivolali státní policii, která si případ převzala k dořešení.

Hulákání, alkohol i hádka. Strážníci opakovaně zasahovali na nádraží

Tři zásahy ve dvou dnech měli znojemští strážníci také kvůli problémům na znojemském nádraží. „V pondělí před půlnocí jsme řešili rušení nočního klidu, kterého se svými výkřiky dopouštěl podnapilý muž postávající u nádražní haly. Své chování vysvětlit nedokázal, navíc odmítal prokázat strážníkům svou totožnost. Proto jsme ho předvedli na oddělení státní policie, kde policie jeho totožnost prověřila,“ sdělil v pátek preventista strážníků Petr Hladký.

Jelikož muž nesouhlasil s tím, že se dopustil rušení nočního klidu a neuposlechnutí výzvy úřední osoby, bude věc projednávat správní orgán.

Hned tři lidi najednou přistihli v úterý ráno strážníci, jak kouří na nádraží v místě, kde je to zákonem zakázáno. Jelikož to byly jejich první takové prohřešky, udělili jim nízké pokuty ve výši dvou set korun.

V úterý kolem poledne si strážníci, kteří prováděli kontrolu nádraží i jeho okolí všimli muže, který zde popíjel alkohol. „Kvůli zajištění veřejného pořádku je v těchto místech pití alkoholu zakázáno obecně závaznou vyhláškou. Jelikož na to byl v minulosti upozorněn, uložili mu strážníci tisícikorunovou pokutu,“ přiblížil Hladký.

O půl hodiny později dopadla stejně i dvojice osob za porušení této vyhlášky. O něco později pak strážníci ještě uklidnili vznikající hádku mezi čtveřicí bezdomovců na parkovišti u nádraží.