K tragické události došlo v noci před nonstop hernou. „Na místo jsme vyjížděli po půlnoci z pátku na sobotu. Před hernou došlo k fyzickému napadení mezi třemi muži. Jeden z nich utrpěl poranění hlavy, kterému později podlehl," sdělila Znojemskému deníku Rovnost krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Podle mluvčí záchranky Barbory Zuchové zraněného na místě resuscitovali.
„Byl ve stavu náhlé zástavy krevního oběhu. Proto jsme zahájili resuscitaci a ve velmi vážném stavu jsme jej převezli do bohunické nemocnice," sdělila Zuchová.

Tam bohužel muž svým zraněním po čtyřech dnech podlehl. „Zraněný muž byl skutečně přivezen k nám. Poranění hlavy byla tak závažná, že jim třináctého května podlehl," informovala mluvčí bohunické nemocnice Anna Mrázová.
Policie již má podezřelého muže. „Na místě byl zadržen podezřelý muž ročník 1992. Zahájili jsme jeho trestní stíhání pro trestný čin ublížení na zdraví. Protože způsobil smrt, hrozí mu odnětí svobody na pět až deset let," dodala mluvčí.
Podle ní je muž stíhaný na svobodě. „Soudce náš návrh na vazbu neakceptoval," vysvětlila, proč je agresor stále na svobodě, Vedrová.

Známí zesnulého jsou jeho tragickou smrtí zdrceni. „Je to hrůza. byl to můj kolega z práce. Pokud vím, strhla se tam bitka a on ji chtěl roztrhnout. Nakonec ho dokopali a on na následky zranění umřel," řekl muž, který si nepřál zveřejnit své jméno. Redakce ho však zná.
Muž, který zesnulého znal, tvrdí, že byl bezproblémový. „Byl to pohodář. Pokud vím, tak automaty nehrál. Že se ocitl před hernou, musela být nějaká shoda náhod," dodal muž.
Starosta Hrušovan nad Jevišovkou Miroslav Miloš o tragické události ví. Podle něj může ovlivnit další situaci kolem heren ve městě.
„Jednání o hernách a automatech jsme v zastupitelstvu již projednávali. Provozovatelé heren nás před půlrokem žádali, abychom herny nerušili. Jednali jsme i s policií a shromažďujeme informace, abychom se mohli rozhodnout, zda nějak herny a automaty omezit, či ne," řekl starosta Miloš.

„Myslím si, že tato tragická událost může ovlivnit rozhodování zastupitelů, kteří budou zvažovat případnou regulaci hazardu ve městě," dodal Miloš.
Podle informací, které Znojemský deník Rovnost získal přímo v Hrušovanech, se do města sjíždějí kvůli hernám lidé z okolí i třeba z Brněnska. Místní lidé si myslí, že by radnice měla herny regulovat. „O té rvačce jsem slyšela, ale moc toho nevím. Mně osobně herny nevadí. Jenže lidi nevědí, kdy přestat. Když tedy nakonec radnice herny nějak omezí, bude to jen dobře," řekla mladá maminka Lenka Podolínská. O smrti muže před hernou slyšela i Anna Koblihová. „To, co se stalo, je velmi smutné. Osobně bych byla pro hazard omezit a regulovat. Automaty nejsou potřeba, i když vím, že město z nich nějaké peníze má. Ale významný užitek rozhodně nepřinášejí," myslí si Anna Koblihová. (dak)