Ředitel městské policie se v létě nechal opilý vozit služebním autem a pozvracel jej. Tvrdí to dnes již bývalý strážník znojemské městské policie Radek Pechura. Ředitel to striktně popírá. Říká, že se mu strážník mstí za to, že jej nechal vyhodit. Věc prošetřoval i starosta Znojma Petr Nezveda, který je současně velitelem strážníků. Podle něj propuštěný strážník lže.

„Na noční službě sedmého června nás ve městě zastavil ředitel Petr Kolouch. Jel s námi na kontrolu obchodu v Načeraticích. V autě se mu udělalo nevolno a svoji žaludeční potřebu vykonal do služebního vozidla,“ napsal doslova ve svém oznámení starostovi Radek Pechura s tím, že ředitel byl už při nástupu do auta značně podnapilý.

V oznámení Pechura také píše, že ředitel chtěl odvézt domů a cestou nařídil zastavit někde bokem. „Zajel jsem ke garážím, aby nás nebylo moc vidět. Zde jsme se zdrželi asi hodinu a půl. Když jsem chtěl jet, ředitel řekl nikam, až za chvilku,“ píše v dopise, který předal na radnici.

Starosta ale tvrdí, že věc prošetřoval. Kromě přítomnosti ředitele v autě se však prý nic z toho, o čem mluví bývalý strážník, nestalo.
„Mluvil jsem jak s ředitelem, tak se strážníky, kteří byli v autě. Viděl jsem i výstup z GPS. Ze všech podkladů jsem usoudil, že oznámení pana Pechury se nezakládá na pravdě,“ komentoval údajnou opilost ředitele starosta Znojma Petr Nezveda.

Ředitel osočení ustál bez újmy. „Pokud by se informace potvrdily, musel bych vůči řediteli přijmout nějaké opatření. V tomto případě se ale nic, o čem mluví pan Pechura, nestalo,“ doplnil Nezveda.

„Nepovažuji jeho slova za objektivní už z toho důvodu, že jde o bývalého strážníka, kterému jsme, kvůli jeho nepatřičnému chování ve službě, dali výpověď. Potom teprve přišlo oznámení na ředitele. Zavání mi to mstou. Přímo pana Pechuru jsem si nezval, jeho stanovisko nepovažuji za objektivní. Mluvil jsem s dalšími dvěma strážníky, kteří byli v autě a nic takového, co pan Pechura píše, nepotvrdili,“ uzavřel starosta.

Jako výsledek výhrůžek a čistou lež hodnotí vyjádření bývalého strážníka Pechury jeho bývalý nadřízený, ředitel Petr Kolouch.
„Bývalý strážník Radek Pechura lže. Vše, co o mně tvrdí, je důsledek jeho vyhazovu. Nepracoval tak, jak by měl strážník pracovat,“ uvedl ředitel znojemských strážníků Petr Kolouch.

„Právníkovi města jsem proto předal všechny potřebné podklady a ten naznal, že strážník Pechura pochybil ve všech směrech a napsal mu okamžitou hodinovou výpověď. Těsně předtím mě navíc Pechura navštívil v mé kanceláři, kde mi vyhrožoval, že jestli půjde on, tak já půjdu také,“ dodal Kolouch.
Bývalý strážník se výsledkům šetření nediví. „To se dalo čekat, že použijí můj vyhazov a budou hovořit o vendetě z mé strany. Jenže, ředitel se k tomu, že byl opilý a že se pozvracel, doznal na poradě, kde bylo možná dvacet lidí. A ti mají prostě strach cokoli říct,“ reagoval Radek Pechura.

Za vším, co napsal, si stojí. „Mrzí mě, že mi starosta vůbec neodpověděl. Budu zvažovat, že napíšu řediteli krajského úřadu,“ zakončil Pechura.

OZNÁMENÍ RADKA PECHURY:

Oznámení Radka Pechury

Oznámení Radka Pechury