Tam hlídka celníků zastavila na dálnici nedaleko Ladné dodávku s rumunskou státní poznávací značkou. „Řidič a jeho spolujezdec měli v dodávce volně ložené tři kartony cigaret, které hlídce předložili. Po zkušenostech však celníci věděli, že by to nemuselo být všechno. A opravdu v úzké štěrbině nad kabinou řidiče našli 538 krabiček cigaret a pod sedadlem spolujezdce pak dalších dvaadvacet kartonů cigaret,“ popsala Lada Temňáková, mluvčí celníků.

Řidič později přiznal, že cigarety převážel do Velké Británie, aby si přivydělal. „Za přečin porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží byl 7. června odsouzen k propadnutí zboží, vyhoštění z České republiky na 18 měsíců a k trestu odnětí svobody šest měsíců s podmíněným odkladem na 18 měsíců,“ uvedla mluvčí.

Řidič převážel neoznačené cigarety. Chytili ho minulý týden na D2 u Lanžhota.
Pašoval 56 tisíc cigaret, chytili ho u Lanžhota. Podívejte, jak je schoval

V prvním případě bulharský řidič Multivanu schoval deset kartonů cigaret do různých zavazadel v autě a dalšími třiceti krabičkami napěchoval kapsy odložených bund a mikin. „Řidič musel odevzdat 2 600 kusů cigaret a ještě zaplatí spotřební daň ve výši téměř 10 000 korun,“ sdělila Temňáková.

Podobně se pak rumunský řidič dodávky pokusil převézt stejné množství cigaret. Padesát krabiček ukryl na různých místech auta a dalších osmdesát krabiček nacpal do PET lahví od limonády. „Lahve byly i v plastových fóliích po šesti, tak jak je možné je běžně koupit v obchodě. Důkladná kontrola celníků ale nezklamala, cigarety objevili, a navíc k tomu ještě tři kartony lihovin. Řidič o veškeré zboží přišel a čeká ho platba spotřební daně ve výši více než 12 tisíc korun,“ dodala mluvčí.