„Mezi jednou a druhou hodinou po půlnoci přijal velitel směny telefonické oznámení na lince 156 o tom, že někdo chce skočit ze šatovského mostu. Na místo ihned směřovala hlídka znojemských strážníků. Uprostřed mostu strážníci uviděli siluetu muže, který se díval dolů na hladinu vody,“ informoval preventista Městské policie Znojmo Petr Hladký.

Strážníci začali s mužem mluvit. Bylo vidět, že je mladý muž velmi rozrušený. Strážníkům řekl, že chce skočit, protože ho opustila přítelkyně.

„Když přelézal zábradlí, bylo strážníkům jasné, že nemají moc času. Muž přestal se strážníky komunikovat a jeho psychický stav se stále zhoršoval. Oba k němu přiskočili, chytili ho a přetáhli přes zábradlí. Jelikož hrozilo, že by se snažil strážníkům vytrhnout a skočit z mostu, využili strážníci svého oprávnění a nasadili mu pouta,“ doplnil Hladký. Pak strážníci muže bezpečně vyvedli z mostu a spolu s kolegy ze státní policie předali do péče lékaře.

Zabít se skokem z mostu přitom pokoušel mladý muž v sobotu dopoledne. Svůj pád z téměř padesátimetrové výšky přežil. S vážnými zraněními jej transportoval vrtulník na traumacentrum brněnské fakultní nemocnice.