„Na začátku minulého měsíce se osmatřicetiletému muži z našeho regionu zalíbil inzerát na jednom webovém portálu. Prodejce nabízel nákladní auto Avia staré osmadvacet let za částku patnáct tisíc korun. Po telefonu se dohodli, že zájemce pošle zálohu pět tisíc korun, aby prodejce zařídil technickou kontrolu a vůz byl způsobilý k provozu na pozemních komunikacích,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Jakmile zájemce o koupi peníze převedl na požadovaný účet, přestal s ním virtuální prodejce komunikovat. Nedošlo tedy k předání auta a ani k vrácení peněz.

Ředitel znojemské ZŠ na náměstí Republiky Jiří Šmahaj ukázal v úterý představitelům města i zástupcům firem, které se na rekonstrukci školy podílely, nové učebny.
Rekonstrukce na Republice je u konce. Děti mají dílny i cvičnou kuchyni

Ve středu policii šestatřicetiletý muž ze Znojemska oznámil obdobný případ. „Také zareagoval na internetový inzerát. S prodejcem začal komunikovat v polovině minulého měsíce a po odeslání zálohy se nedočkal již žádné reakce. Měl zájem o traktor značky Zetor 7211. Na účet, který je veden v bance se sídlem v Německu, převedl téměř čtyřicet tisíc korun. Potom už jen očekával, že mu přepravní společnost traktor doručí,“ přiblížila Drahokoupilová.

Do dnešního dne se však nic nestalo, proto se také obrátil na policii. „Oběma případy se zabýváme pro podezření z podvodu. Podle trestního zákoníku hrozí zatím neznámým pachatelům odnětí svobody až na dvě léta. V souvislosti s těmito kauzami nabádáme k větší obezřetnosti. Nenechte se zlákat podezřele levnými nabídkami a peníze předem cizím lidem neposílejte. Nakupujte u prověřených prodejců. Nedávejte zlodějům a podvodníkům šanci,“ varovala policejní mluvčí.