„Dvě osoby z této skupinky byly viditelně pod vlivem alkoholu, což potvrdilo i orientační dechové měření. U patnáctileté slečny zkouška ukázala 0,67 promile a u jejího šestnáctiletého kamaráda dokonce 1,14 promile alkoholu v dechu. Oba dva si poté na služebně městské policie vyzvedli jejich zákonní zástupci,“ uvedl mluvčí strážníků Petr Hladký.

To se ale nelíbilo devatenáctiletému příteli slečny, který se sám dostavil na služebnu. „Protože se ale choval nevhodně, byl ze služebny vykázán. Po několika minutách čekání na svou přítelkyni mladík neudržel zlost a rukou udeřil do skleněné výlohy prodejny na ulici Jana Palacha, následkem čehož se výloha vysypala. Pak se dal mladík, jehož vandalský čin zachytil kamerový systém, na útěk do Městského parku,“ popsal události Hladký.

Strážníci mladého muže, který si při rozbití výlohy poranil ruku, po chvilce chytili. „Nejprve naši nabídku na lékařské ošetření zraněné ruky odmítl, nakonec si to ale rozmyslel a strážníci ho převezli do znojemské nemocnice. Případ bude předán správnímu orgánu, způsobená škoda dosud nebyla vyčíslena,“ konstatoval Hladký.