V sobotu večer strážníci například vyjížděli kvůli stížnosti na grilovačku na dvoře jednoho z domů ve městě. „Několik lidí si uspořádalo grilování na dvoře bytového domu, údajně to nebylo poprvé. Někteří z přítomných neměli v domě ani bydliště. Všem jsme vysvětlili, že nařízení vlády takové počínaní nyní zakazuje. Přítomní uhasili oheň a rozešli se do svých domovů,“ informoval v úterý po poledni Petr Hladký z městské policie.

Už odpoledne přitom strážnici prověřovali oznámení o domácí oslavě v jistém bytě. „Když hlídka přijela na místo, ozývala se z bytu hlasitá hudba. Jak se ukázalo, dva přátelé donesli potraviny svému kamarádovi, který měl zlomenou nohu,“ podotkl Hladký.

Hosté ovšem svůj záslužný počin pokazili tím, že v bytě zůstali. „Když jim strážnici sdělili, jaká omezení plynou z nařízení o nouzovém stavu, návštěvníci z bytu odešli,“ konstatoval Hladký.

Strážnici museli projednávat i stížnost, že v jednom ze supermarketů nakupují důchodci i po deváté ráno. „Stěžovatelka odmítala pochopit, že důchodci mají jako nejohroženější skupina vyhrazené hodiny, kdy smí nakupovat jen oni, ale přijít od supermarketu později jim nikdo nezakázal,“ podotkl Hladký.

Strážnici všechny případy prozatím řešili domluvou. „Pokud ale lidé budou nařízení vlády i nadále porušovat, jsou strážníci připraveni začít rozdávat pokuty,“ upozornil Hladký.