Šofér totiž začal zběsile ujíždět, přitom opakovaně hrubým způsobem porušoval veškeré dopravní předpisy a značně překračoval rychlostní limity," informoval v pátek o akci z nedělního odpoledne policejní mluvčí Petr Vala.

Zdroj: Youtube

Při ujíždění muž dokonce objížděl zpomalovací ostrůvky zleva, nedával přednosti na křižovatkách, kruhové objezdy projížděl protisměrem, ale především ve vysoké rychlosti ohrožoval a vytlačoval nejen protijedoucí automobily. "Přes Suchohrdly si to chtěl namířit až do obce Dyje, to mu ale poblíž znojemské betonárky překazili policisté, kterým se ho podařilo bleskově předjet a zablokovat. Mužova reakce na sebe ale nenechala dlouho čekat, pohotově zařadit zpátečku a pronásledování mohlo pokračovat. Tentokrát si to namířil do obce Dobšice, kde se policistům pokusil pohotově zmizet v úzkých uličkách mezi rodinnými domy," pokračoval Vala.

Městský úřad ve Znojmě. Ilustrační foto.
Znojemští mohou hlásit přestupky anonymně, přes formulář na webu města

Policisté našli odstavený vůz prázdný poté, co se jim na malý okamžik vzdálil z dohledu. "Žádáme všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je totiž velmi důležité, neboť celý případ je v současnosti prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu Obecné ohrožení, za což podezřelému hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi," dodal mluvčí.