„Hlídka městské policie uviděla mladého muže, který jel na skateboardu po rušné silnici na náměstí Svobody. Proto ho chtěli strážníci zastavit a přikázat mu, aby se přesunul na chodník v souladu s příslušným zákonem," informoval preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Mladík se dal na útěk a běžel směrem k hradbám za budovou úřadu práce. „Zde se ho podařilo strážníkům dostihnout a zadržet. Početná skupina kamarádů dotyčného vše zkomplikovala. Čtyřiadvacetiletý muž přistoupil k jednomu ze strážníků, uchopil jej pod krkem, natlačil ho na zeď a pokusil se jej udeřit. Napadený strážník se ubránil a s pomocí další hlídky, která dorazila kolegům na pomoc, se jim podařilo útočníka zpacifikovat a spoutat," dodal Hladký.

To ale ještě více rozvášnilo jejich kamarády. „Proto musely na místo dorazit další hlídky včetně státní policie, aby situace nadále negradovala. Případ nyní šetří policisté. Útočník se mohl napadením strážníka dopustit násilí proti úřední osobě," zakončil Hladký.

Podle šéfa znojemských strážníků Ivana Budína se jedná spíš o výjimečnou událost. „Za loňský rok jsme řešili celkem čtyři napadení strážníka. Letos se jedná o první takový případ. Mnohem častější bývá slovní napadání mužů v uniformě. Zde si ale lidé musí uvědomit, že se jedná o přestupek urážky veřejného činitele," upozornil Budín.

Urážka strážníka může přijít až na deset tisíc korun. Za napadení strážníka hrozí mladému muži až čtyři roky za mřížemi.