Půl milionu korunu měla zaplatit za nájemnou vraždu svého manžela pětačtyřicetiletá Silvie Puškášová. Loni na podzim likvidaci „nepotřebného“ muže podle žaloby naplánovala s kartářkou Sarah Žirovnickou. Smrt manžela zřejmě myslela vážně. Směnku na pět set tisíc korun totiž potvrdila vlastní krví. Ve středu Puškášová poprvé usedla na lavici obžalovaných před brněnským krajským soudem.

„Puškášová chtěla nechat zavraždit svého osmapadesátiletého manžela Štefana. Všechno mělo vypadat jako pracovní úraz. Puškáš totiž pracoval u Městské policie Praha jako řadový strážník. Pokud by zemřel, dostala by jak pojistku, tak důchod,“ řekla státní zástupkyně Ludmila Doležalová. Smrtí muže ale případ nájemné vraždy neskončil. Policisté Puškášovou zatkli dřív, než by její manžel zemřel. Nyní jí hrozí až patnáct let vězení.

Obžalovaná žena tvrdí, že manžela zabít nechtěla. „Je mi to strašně líto. Udělala jsem velkou chybu. Jednám zbrkle a to co udělám mi dojde až později,“ vysvětlovala Puškášová soudu. Vinu hází na kartářku. „Kdybych nepotkala Žirovnickou, nestalo by se to. Byla jsem ve stresu a měla jsem pocit, že mě do objednávky vraždy natlačila,“ hájila se Puškášová.

Více ve čtvrtečním Znojemském deníku.