„To důrazně popřela. Pokud si prý o půjčku ona sama nežádala, jsou tedy všechny její úspory v ohrožení, a nyní musí urychleně peníze vybrat a převést na jiný účet,“ přiblížila v pátek podvodníkův postup znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Vystrašená žena pak postupovala podle pokynů falešného bankéře. Vyrazila do krajské metropole, kde si ze svého účtu vybrala téměř devadesát tisíc korun. „Na jiném místě v Brně pak měla vyhledat bankomat pod názvem BITCOINMAT a tam hotovost vložit. To, že není něco v pořádku, si uvědomila tehdy, až si po vložení peněz přečetla vydanou stvrzenku,“ upozornila mluvčí policie.

Doklad – nákup kryptoměny. Přečetla si na lístku. „Ihned se snažila kontaktovat údajného bankéře, ale číslo bylo již navždy nedostupné,“ podotkla Drahokoupilová.

Teprve potom podvedená zavolala na policii. „V souvislosti s tímto neuvěřitelným případem všechny důrazně upozorňujeme, že žádná banka nepostupuje tímto způsobem. A pokud máte jakékoli pochybnosti, dostavte se do banky osobně a vše řešte se skutečným zaměstnancem banky a ne s neznámým člověkem po telefonu. Buďte obezřetní a nedávejte podvodníkům a zlodějům šanci,“ vyzvala policejní mluvčí.