Deník se zveřejňováním případů snaží o prevenci, okradení na jihu Moravy však nadále přibývají. Přidal se k ním například sedmadvacetiletý muž z Hodonínska, jenž se rozhodl investovat do kryptoměn.

Za asistence podvodného bankéře si do počítače nainstaloval potřebné programy a umožnil jeho vzdálenou správu. „Když zjistil, že nakoupená kryptoměna byla převedena na neznámý účet, pochopil, že byl podveden. Z jeho účtu zmizelo skoro dvě stě tisíc korun,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Zdroj: Deník/Lukáš Ivánek

Obdobně dopadl pětapadesátiletý Brňan. Chtěl investovat do počítačové společnosti, místo toho za čtvrt roku podvodníkům poslal téměř 350 tisíc.

Další Brňan ve věku šestatřiceti let zase podlehl nátlaku falešného pracovníka banky, který mu tvrdil, že je jeho účet v ohrožení. K záchraně peněz je měl vybrat a vložit na kryptoměnové konto. Od té doby je neviděl. Stejně dopadla i čtyřiačtyřicetiletá žena.

V online seznamování platí základní pravidlo – být lehce paranoidní, tedy počítat vždy s tím, že na druhé straně může být někdo zcela jiný, než jak se prezentuje.
Víte, jak se bezpečně seznámit na internetu? Počítejte s kreativitou podvodníků

„Dalších šest lidí v kraji neodhalilo jiný podvod. Jako prodávající vyplnili do podvodného internetového formuláře, tvářícího se jako stránky kurýrní služby, mimo jiné údaje ke svým kontům a z nich podvodníci pak odčerpali různé částky,“ dodal mluvčí Malášek.

Zdroj: Youtube