Ta k soudu nedorazila ani ve čtvrtek a líčení se proto uskutečnilo v její nepřítomnosti. Jediným svědkem, který u soudu mluvil, byla bývalá partnerka obžalovaného Škrdly.

V podstatě poprvé u soudu zaznělo, proč se Škrdla vlastně přiznal k přepadením poštovních doručovatelek, za která již dříve byli odsouzeni dva jiní muži ze Znojma. „Než abych páchal další trestnou činnost, raději jsem se přiznal ke všem loupežím,“ přečetl předseda senátu Pavel Rujbr Škrdlovo vyjádření, které učinil před policisty už v lednu. Škrdla totiž zpočátku líčení odmítl vypovídat, proto jeho doznání i s velmi podrobným popisem způsobu přípravy, přepadení a dělení kořisti, přečetl z obsáhlého spisu soudce.

Na doplňující otázky však Škrdla již odpovídal. Díky tomu senát slyšel, proč vlastně pošťačky přepadával. „Rodiče mé partnerky byli bez práce. V domku, kde jsme s nimi bydleli byl odpojený plyn, nešla elektrika a netekla voda. Navíc jsme čekali rodinu,“ naznačil důvody, proč doručovatelky přepadal, devětadvaceti­letý muž.

Jeho slova potvrdila i bývalá partnerka. „Před tím prvním přepadením, které bylo před Vánoci, jsme žili ve studené tmavé díře. Rodina byla zadlužená, nebylo nic k jídlu, jen suchý chleba. Myslím si, že bývalý druh to přepadení bral jako nejsnazší řešení, jak z toho ven,“ uvedla mladá žena.

Nejasný je dosud případný podíl dalších osob na přepadení třech pošťaček. Škrdla se totiž stýkal s Čučkovou a jejím synem, když Čučkovi bydleli v domě, ve kterém byla přepadena první pošťačka. Škrdla tvrdí, že dvakrát přepadával sám. V prvním případě údajně požádal Čučkovou o pomoc. Měla hlídat vchod do domu. V ulici Janského mu měl mladý Čučka dělat společnost. Prý se ale bál a proto čekal v lese. V posledním případě, kdy byla přepadena doručovatelka na Hradišťské ulici ale podle Škrdly zaútočil i Čučka.

„Čučkové jsem o svém plánu řekl. Rozmlouvala mi to, ale já věděl, že je to vedle policejní stanice a jak se říká, pod svícnem je největší tma,“ uvedl u soudu Škrdla. Dodal, že z prvního lupu jí dal polovinu ukradených peněz, tedy asi sto třicet tisíc korun.

Ještě předtím, než soud líčení odročil na neurčito navrhla státní zástupkyně, aby byla provedena rekonstrukce loupežných přepadení.

Mediálně sledovaná kauza se týká série šest let starých loupežných přepadení pošťaček ve Znojmě. Za ně si však již odpykali tresty dva jiní muži. Jeden z nich přišel také k soudu. „Zatím jsem s vývojem spokojený. Od začátku tvrdím, že jsem ty pošťačky nepřepadal,“ komentoval průběh líčení Jaroslav Schindler. Mladý muž byl jako spolupachatel před lety pravomocně odsouzen a ve vazbě strávil půl roku života.

Na možný justiční omyl jako první upozornil Znojemský deník Rovnost.