Katana je druh japonského meče se zakřivenou čepelí, používaného od 15. století samuraji. "V tomto případě šlo o imitaci katany o délce osmadevadesát centimetrů, kterou stát nabyl na základě zabrání věci v trestním řízení. I přesto, že meč byl opotřebovaný a s vadou v ohybu, vyšplhala se cena v elektronické aukci na základě deseti příhozů z částky tři sta korun na jedenáct set korun," informoval server úřadu.

Nejstarší obyvatelkou České republiky je Marie Holíková z Blížkovic na Znojemsku. 15. 7. 2020 oslavila 109 let.
Nejstarší žena v zemi je z Blížkovic. Marii Holíkové je sto devět let

V dubnu úřad informoval o propadnutí poměrně vysoké částky peněz ve prospěch státu. "Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Znojmě propadla hotovost ve výši 92 750 korun a 300 Eur. ​Odsouzený pracoval jako řidič jedné zemědělské společnosti. Pomocí elektronického čipu, který mu zaměstnavatel svěřil k tankování pohonných hmot do služebního vozidla, čerpal postupně v různých časech i několikrát měsíčně neoprávněně pohonné hmoty, a to dokonce i v době své dlouhodobé pracovní neschopnosti," sdělili před časem úředníci na webu Úřadu pro zastupování státu.

Svým jednáním se muž dopustil zpronevěry a soud mu mimo jiné uložil trest propadnutí věcí, tedy peněz. Ze ve prospěch státu. Peníze úřad poslal na zvláštní účet ministerstva spravedlnosti pro potřeby odškodňování obětí trestných činů.