Dívka se pravděpodobně udusila zplodinami z karmy. „Ležela ve vaně. Je to téměř vždy podobný scénář u těchto případů. Člověk si lehne do vany, oxid uhelnatý není cítit, takže nějak nereaguje. Neví, že nastupuje otrava. Začne se mu dělat lehce nevolno. Zákeřné na tom je, že si lehnete do vany s tím, že si jdete odpočinout, takže lehká nevolnost ve vás nespustí nějaký alarm,“ informovala mluvčí jihomoravské Zdravotnické záchranné služby Barbora Zuchová.

„Bohužel z naší strany už nebylo možné provést žádné oživovací pokusy. Jednalo se o dívku čtyřiadevadesátý ročník,“ dodala Zuchová.

Do Chelčického ulice dorazili i policisté. „Kolegové jsou na místě, okolnosti úmrtí právě prošetřují. Bližší informace tedy zatím nemáme,“ sdělila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Podle oficiálních webových stránek jihomoravských profesionálních hasičů vyjely jednotky k ohlášenému požáru karmy ve čtvrtek ráno tři minuty před sedmou hodinou ranní. „Průzkumem byl zjištěn únik zplodin z karmy. Zdravotnická záchranná služba konstatovala exitus jedné osoby,“ píše se na webu hasičů.

DANIEL SMOLA
ROMANA HOLIŠOVÁ