Podle strážníků incident začal v okamžiku, když se pětatřicetiletý muž přibližoval ke své přítelkyni, která na něj na náměstí čekala. „S rozběhem na něj zaútočil o rok starší muž, který do té doby seděl poblíž ní na lavičce. Žena přiběhla na služebnu s prosbou o pomoc. Celý incident navíc zachytil kamerový systém," informoval preventista strážníků Petr Hladký.

Na místo strážníci přivolali motorizovanou hlídku, ale aby zabránil možným následkům, rozhodl se velitel směny nestandardně, a pohotově zakročil. „Vyběhl před služebnu, kde se snažil od sebe oba muže, kteří se přetahovali na zemi, odtrhnout. Po chvíli mu pomohla i hlídka státní policie, která zrovna projížděla kolem, a motohlídka městské policie," popsal zákrok velitele směny Hladký. Při zjišťování skutečností vyšlo najevo, že útočníkem byl bývalý přítel zmíněné ženy.

Ani jeden z mužů neměl vážnější zranění, oba případné ošetření odmítli. „Městská policie případ zadokumentovala a v blízké době bude předán přestupkové komisi k dořešení. Cenným důkazem bude pořízený kamerový záznam. Pachateli hrozí pokuta až dvacet tisíc korun," uzavřel Hladký.