S pistolí v ruce a křikem přepadl ve středu odpoledne poštovní úřad v Tulešicích neznámý zloděj. Policie po něm pátrá a žádá o spolupráci veřejnost.

„Lupič vešel do budovy pošty pár minut před sedmnáctou hodinou. Přistoupil k přepážce, krátkou střelnou zbraní mířil na pracovnici a řekl: ,Dej peníze nebo tě zastřelím!' Žena mu hotovost vydala. Muž peníze vzal a hned odešel," uvedla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

„Jestliže si občané všimli pohybu podezřelých osob ve vesnici, nechť nám informace sdělí na linku 158. Uvítáme jakékoli poznatky k lidem i vozidlům, které nám pomohou tento závažný násilný trestný čin objasnit," vyzvala mluvčí.

Kolik korun si zloděj odnesl, policie odmítá sdělit.

Podle starosty Tulešic Jana Rozmahela jde v klidné vesničce na Moravskokrumlovsku o výjimečnou událost. „Nic podobného u nás nepamatuji. Naštěstí je poštovní úřednice v pořádku a dnes byla dokonce v práci," řekl starosta Rozmahel.

První muž Tulešic se o přepadení dozvěděl až druhý den ráno. „Byl jsem totiž čtyři dny v nemocnici. Když tak o tom všem přemýšlím, podle mého názoru si ten zloděj byl nejméně jednou předem poštu obhlédnout. Pochybuji o tom, že by tam někdo šel bez přípravy. Navíc, k přepadení došlo klasicky těsně před zavírací hodinou," řekl.

V tiché vesničce se nyní nemluví o ničem jiném.

„Policisté tady byli hned po přepadení a taky ve čtvrtek dopoledne. Zvonili také u nás a ptali se mě, jestli jsem něco neviděla nebo neslyšela," svěřila se Marie Floriánová, která bydlí v sousedství pošty.

Paní litovala, že v kritický okamžik ležela s chřipkou. „Jindy právě tou dobou vycházím ven a venčím psa, ale teď jsem zrovna nemocná. Víte, chodím okolo pošty každý den, ale tady nepotkáte živáčka. Žiji tady čtyřicet let, ale něco takového se u nás stalo poprvé," dodala Floriánová.

Před vchodem do jejího domku postávaly ve čtvrtek dvě školačky.

„V ten den, kdy poštu přepadli, tady u zastávky postávalo takové větší auto, větší, než je normální škodovka. Byl to někdo cizí. Stálo tam a zhaslo světla. Barvu nevím, byla už tma," řekla jedna z dívek.

K poslednímu loupežnému přepadení pošty na Znojemsku došlo před dvěma lety ve Strachoticích. „Toto přepadení jsme objasnili. Pachatelem byl tehdy pětatřicetiletý muž ze Znojemska," připomněla policejní mluvčí Drahokoupilová.