Obnos si z pobočky odnesl 12. května krátce před polednem zatím neznámý pachatel. „Asi třicetiletý muž předal u přepážky úřednici list papíru se sdělením, že má v tašce dynamit a požaduje peníze. Z igelitové tašky pak následně vytáhl krátkou střelnou zbraň, kterou mířil na úřednici,“ přiblížil ve čtvrtek případ policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Žena vydala lupiči desetitisícovou hotovost. Ten pak z banky odešel. „Rakouským kriminalistům se podařilo od svědků zjistit, že muž před pobočkou tamní Raiffeisenbank nasedl do osobního automobilu Škoda Fabia II červené barvy novějšího výrobního provedení,“ uvedl mluvčí policie.

Od banky měl pachatel odjet do Mitterretzbachu a dál k česko – rakouským hranicím. „Je velmi pravděpodobné, že hranici překročil mezi oficiálními hraničními přechody Mitterretzbach a Kleinhaugsdorf. Na české straně se mohl objevit v obcích Hnanice, Šatov či Havraníky,“ sdělil Malášek.

Lupič je podle policie střední postavy a má světlé vlasy. „Má ostře modré výrazné oči. Byl oblečený do tmavých kalhot a černé mikiny s kapucí a zipem. Na hlavě měl šedou kšiltovku s nápisem Hilfiger a na nohou černé boty se dvěma bílými pruhy a logem krokodýla. Rakouští kriminalisté se právem domnívají, že lupičem může být český občan,“ dodal policejní mluvčí.

Raiffeisenbank podle něj dokonce vypsala odměnu tisíc pět set euro za informace vedoucí ke zjištění totožnosti pachatele. „Informace k loupežnému přepadení, především k totožnosti pachatele, můžete sdělit spolupracujícím českým kriminalistům na policejní tísňovou linku 158,“ vyzval policista Malášek.

Začátkem července informoval, že i na základě informací od svědků, už podezřelého muže dopadli.