„Strážníci zazvonili u dveří bytu, odkud zřetelně pláč dítěte vycházel. Otevřela jim matka jednoročního batolete a dalších dvou dětí, která se v opilém stavu snažila hlídce vysvětlit její situaci. Údajně se již finančně nezvládá postarat o své děti. V bytě byl značný nepořádek a byl z něj cítit opravdu silný zápach cigaretového kouře,“ informoval preventista strážníků Petr Hladký.

V bytě byli podle strážníků i dva muži s viditelně opilou ženou, kteří se velmi hlasitě mezi sebou bavili. „Trvající pláč jednoročního dítěte zřejmě nikoho z nich příliš netrápil.Protože jsme měli důvodnou obavu, že matka třech dětí aktuálně nezvládá péči o své děti, přivolali jsme hlídku republikové policie, která si věc na místě převzala k dořešení,“ vysvětlil Hladký.

Odhad hlídky se potvrdil hned další den v pondělí. „Okolo osmnácté hodiny přijala stálá služba telefonické oznámení od jisté ženy, která hlídala kamarádce jednoroční dítě. Mimochodem bylo to stejné batole, o které se strážníci strachovali, jestli je, soudě podle stavu matky, ve správných rukou. Žena uvedla, že byla domluvena s matkou batolete na hlídání jen do určité hodiny a ta si teď odmítla své dítě vyzvednout,“ popsal neutěšené poměry v rodině Hladký.

Strážníci vyrozuměli kurátora pro mládež z Oddělení sociálně právní ochrany dětí, který za asistence strážníků umístil dítě do Dětského centra. „Poté se našim lidem podařilo najít matku dítěte, která se alkoholem posilňovala v jednom restauračním zařízení. U ní doma se i v tento den nacházely další tři osoby, které byly rovněž pod vlivem alkoholu,“ doplnil preventista.

Celý případ předala Městská policie Znojmo informace republikové policii k došetření.