Pracovat měli podle nabídky v třísměnném provozu s platem téměř tři tisíce euro za měsíc a nástupem do dvou týdnů po splnění všech podmínek. „Zatelefonovali tedy na uvedený mobil a začali vše podle sdělených instrukcí vyřizovat. Poslali na kontaktní mailovou adresu kopie osobních dokladů a obratem obdrželi formuláře smluv o zprostředkování práce a personální služby, za vyřízení měl každý z nich zaplatit 6 700 korun a dalších padesát euro opět všichni za to, že slíbenou práci nedostane někdo jiný, ale pouze oni,“ popsala mluvčí.

Se zprostředkovatelem se nikdy neměli setkat přímo, komunikoval výhradně telefonem nebo elektronickou poštou. „Vážní zájemci se těšili na skvělý výdělek, proto velmi rychle odeslali vyplněné smlouvy i požadované peníze. Jakmile však virtuální inzerent hotovost obdržel, přestal komunikovat, telefon má od té doby nedostupný a internetové stránky již neexistují,“ sdělila Drahokoupilová.

Teprve nyní se s podezřením na podvod obrátili poškození na policii. Zcela neznámé osobě poslali podle policie dohromady skoro třicet tisíc korun. „V souvislosti s tímto případem varujeme občany a nabádáme k větší obezřetnosti. Nekopírujte svoje doklady, nedávejte je ani k nahlédnutí zcela neznámým osobám a už vůbec je nikam neodesílejte,“ dodala Drahokoupilová.