To se nelíbilo jeho kamarádovi, který ho chtěl dopravit domů. „Když mu to strážník nedovolil a otočil se k němu zády, aby se mohl věnovat podchlazenému muži, napadl tento dvaatřicetiletý muž strážníka a udeřil jej do vrchní části těla,“ doplnil Hladký.

Strážník použil donucovací prostředky, dostal útočníka na zem a spoutal jej. „Při zákroku došlo k drobnému zranění útočníka na hlavě, které mu strážníci ošetřili a pro jistotu jej ještě odvezli na vyšetření do nemocnice. O mladšího muže se postarali zdravotníci,“ přiblížil Hladký.

Protože strážníci požívají ochrany úřední osoby a útok na ně při výkonu pravomoci je trestný, předali strážníci případ státní policii k došetření.

„Zatímco v roce 2017 nedošlo ani k jednomu útoku na strážníky Městské policie Znojmo, od června letošního roku došlo včetně uvedeného už k pěti fyzickým útokům na znojemské strážníky,“ sdělil Hladký.

Lidových teorií, jak nás komáři dokáží najít, existuje řada: že umí zachytit oxid uhličitý z našeho dechu, že jdou na sladkou lidskou krev. Pravda je mnohem jednodušší.
Potvrzeno. Druhý pacient v Břeclavi má západonilskou horečku.