"Pětačtyřicetiletý muž přišel ke služebně Městské policie Znojmo na ulici Jana Palacha v úterý odpoledne. Stěžoval si na to, že mu bylo na jeho vozidlo v centru města umístěno upozornění na podezření z přestupku kvůli špatnému parkování," uvedl ve středu odpoledne preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Strážník, který s mužem komunikoval nabyl podezření, že je pod vlivem alkoholu. Proto ho poté sledoval kamerovým systémem. "Muž se odebral k osobnímu vozidlu, které měl zaparkováno poblíž služebny, a nasedl na místo řidiče. Při couvání z místa na silnici málem způsobil kolizi s autobusem městské hromadné dopravy. Na služebnu se v tu dobu vracela motorizovaná hlídka městské policie, která okamžitě řidiči zamezila v další nebezpečné jízdě. Strážníci provedli orientační dechovou zkoušku, která vyšla s výsledkem 2,27‰ alkoholu," popsal Hladký.

Na místo přivolali strážníci hlídku Policie ČR, která si případ převzala pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. "Tragikomické je to, že s vozidlem následně zamýšlela odjet jeho spolujezdkyně, která byla pod vlivem alkoholu také. Ta ale za volant nakonec nesedla," dodal Petr Hladký.