Žena měla uhradit poplatek za přepravu a doručení. Následně pak poplatek celním a imigračním úřadům na letišti. Když důchodkyně skoro čtyři sta tisíc korun na určené účty odeslala, muž nekomunikoval. Rychle pochopila, že naletěla podvodníkovi.

Šestapadesátiletá žena ze stejného regionu se na internetu seznámila pro změnu s americkým generálem sloužícím v Afghánistánu. Ten jí balíkem údajně poslal celoživotní úspory, skoro šest miliónů dolarů.

Nebezpečí střetu se zvěří hrozí zejména na silnicích I. třídy vedoucích kolem lesů či polí. Nejčastější je srážka se srnou či divokým prasetem.
Střety se zvěří? Nejvíce si musí dávat pozor řidiči ve Znojmě

Za bezpečnou úschovu peněz jí slíbil třetinu sumy. „Žena si měla dohodnout podmínky přepravy s diplomatem OSN, který ji následně kontaktoval. Do zaslaného formuláře vyplnila požadované údaje a následně zaplatila poplatek tisíc dolarů. Po doručení balíku měla doplatit ještě o pět stovek vyšší cenu. Když žádný balík nedorazil a podvodný diplomat požadoval zaplatit sumu za doručení, pochopila, že byla podvedena a případ oznámila na policii,“ dodal Malášek.