Hlavní líčení s obžalovanými znojmáky Zdeňkem Burdou a Janem Čackým se přesunuje na září. Kvůli pokusu o sebevraždu totiž nemohl znalec vypracovat posudek na Burdu, který je už od května ve vazbě.

Výslechy svědků a poškozených pokračovalo v úterý u Okresního soudu ve Znojmě hlavní líčení s obžalovanými Burdou a Čackým. Dvaadvacetiletého Čackého a o dva roky staršího Burdu obžaloba viní z vydírání.

„Pod pohrůžkou použití plynové pistole měl Čacký přinutit poškozeného Hnátka k tomu, aby zavolal do práce, že nepřijde, a měl s nimi jít pít do blízké restaurace, kde měl za ně zaplatit útratu,“ přiblížil soudce Josef Teplý.

Burda je navíc stíhán za další tři trestné činy. Obžaloba jej například viní z poškozování cizí věci, či týrání matky.

„Obžalovaný Burda rozbil zařízení bytu své matky na ulici Mičurincova a také elektrorozvodnou skříň v prvním patře téhož domu. Je také stíhán za psychické a fyzické týrání své matky,“ uvedl soudce Teplý.

Burdova matka je v současné době v léčebně dlouhodobě nemocných a je v komatu. „Její zdravotní stav neumožňuje výslech,“ sdělil Teplý.

Burda také, podle soudu, vyhrožoval podpálením domu na ulici Mičurincova a vyhrožoval lidem, kteří v tomto domě bydlí. „Líčení bylo odročeno proto, neboť nebylo možno vypracovat znalecký posudek z oboru psychiatrie. Burda se totiž mezitím ve znojemské věznici pokusil o sebevraždu a proto jej převezli na psychiatrické oddělení vazební věznice do Brna,“ doplnil soudce.

Hlavní líčení bylo odročeno na 30. září.