„Třiadvacetiletý muž z našeho regionu bude čelit trestnímu stíhání ve vazbě. Na základě předložených důkazů o protiprávním jednání, ke kterému došlo během uplynulého víkendu, o tom tento týden rozhodl znojemský soud. Jedná se o dva případy majetkového charakteru, jež postupně vyšly najevo v noci z pátku na sobotu,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Před pátou hodinou ranní si obsluha benzinové čerpací stanice ve Vídeňské ulici ve Znojmě všimla, že si mladý muž vybírá zboží, schovává je do kapes a pak se snaží bez zaplacení odejít. „Krádeži tedy včas zabránila. Když se mu to nepodařilo, pokusil se věci za tři sta osmdesát korun zaplatit platební kartou. Terminál však oznámil, že se jedná o blokovaný platební prostředek a je nutné kartu zadržet. To byl další důvod k přivolání policie. Platební kartu i s peněženkou totiž někdo téže noci odcizil v nedalekém podniku z volně odložené kabelky,“ popsala událost mluvčí.

Majitelka naštěstí hned po zjištění krádeže kartu. „Opilý mladík, jemuž proudilo v krvi jedno a půl promile alkoholu putoval rovnou do policejní cely. Po jeho vystřízlivění jsme krádež i neoprávněné opatření platebního prostředku zadokumentovali. Jedná se o muže, který má s obdobným protiprávním jednáním již zkušenost. V posledních třech letech byl za krádež odsouzen,“ doplila Drahokoupilová.

Z toho důvodu mu podle trestního zákoníku hrozí odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.