Neznámý pachatel násilím odstranil petlici a vnikl dovnitř. „Zmocnil se patnácti párů sportovní obuvi a zmizel,“ popsala událost Drahokoupilová.

Zloděj způsobil majiteli zhruba osmitisícovou škodu. „Podle trestního zákoníku mu za krádež a porušování domovní svobody hrozí šest měsíců až tři roky vězení,“ dodala mluvčí.

Sté první výročí vzniku samostatného Československa si 28. 10. dopoledne připomněli představitelé Znojma, politických stran, spolků a sdružení i veřejnost u pomníku s pamětní deskou před budovu soudu na Náměstí Republiky.
Týden ve fotografii: vzdali hold republice, v Brně nasněžily vánoční vločky

Ještě hůř dopadla mladá žena z Rakouska, která přišla koncem minulého týdne o kabelku v nákupním centru u hraničního přechodu Hatě. „Měla s sebou dítě v kočárku a kabelku si zavěsila na jeho madlo. Chvilky její nepozornosti využil neznámý pachatel, který kabelku ukradl,“ popsala mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

Mladé mamince způsobil zloděj více než dvacetitisícovou škodu. „Uvnitř kabelky měla peněženku, sluneční brýle a různé osobní doklady. Podle trestního zákoníku mu hrozí až dva roky odnětí svobody. Případem se intenzívně zabýváme, a zároveň připomínáme, jak je důležitá ostražitost a obezřetnost. Buďte opatrní a nedávejte zlodějům šanci,“ poznamenala mluvčí.