Chování muže už řeší státní policie. „Přes kamerový systém jsme zaznamenali jízdu fordu v jednosměrce v protisměru z Komenského náměstí na ulici Kovářskou. Auto pak směřovalo ven z centra na náměstí Svobody, kde se už za něj zavěsila motorizovaná hlídka a okamžitě dala řidiči pokyn k zastavení vozidla nápisem STOP,“ uvedl Petr Hladký z Městské policie Znojmo.

Zdroj: Youtube

Řidič zareagoval tak, že prudce odbočil do ulice F. J. Curie a přes chodník a travnatou plochu vjel do parku, kde je pěší zóna. Zběsilá jízda pak pokračovala dalších pět set metrů, než zastavil na kruhovém objezdu u Mariánského náměstí a ulice Pontassievská. "Okamžitě se dal na útěk, ale dvojice strážníků ho během několika vteřin doběhla a spoutala. O dva spolujezdce, kteří s ním jeli v autě, se postaral třetí strážník,“ doplnil Hladký.

Obchvat Znojma. Ilustrační foto.
Zařaďte obchvat Znojma mezi priority, píše Babišovi. Prázdné gesto, říká opozice

Vzápětí se ukázal důvod, proč třiatřicetiletý řidič svou jízdou ohrozil ostatní účastníky provozu i sebe. Test na drogy byl totiž pozitivní. „Navíc strážníkům přiznal, že má uložený zákaz řízení. Případ si na místě převzala Policie České republiky, strážníci policistům poskytli součinnost při převozu řidiče do nemocnice kvůli odbornému testu na drogy v těle,“ zakončil Hladký.