„Jedna krádež peněženky se stala v noci z pátku na sobotu na diskotéce ve Znojmě na náměstí Svobody. Tam se dívce z kabelky, kterou měla pověšenou na rameni, ztratila peněženka s platební kartou. Mladá žena tak přišla o šest tisíc tři sta korun,“ vypočetla jeden případ mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

Další zloděj na sebe nenechal dlouho čekat. „V restauraci, v sobotu kolem sedmé hodiny večerní, zloděj využil toho, že jeden z hostů usnul. Z kapsy kalhot mu tak ukradl peněženku, platební kartu a z bundy pak mobilní telefon. Muže stál krátký odpočinek šest tisíc dvě stě korun,“ popsala Drahokoupilová. Další peněženka zmizela z batohu z kanceláře firmy v Šatově. „Tam zloděj způsobil škodu přes tři a půl tisíce,“ dodala mluvčí.

Ani v lechovické restauraci tentokrát zloději nezaháleli. Z odložené kabelky ukradli ženě peněženku, platební kartu a doklady. Tentokrát je škoda šest tisíc tři sta korun.

Zloději nenechali na pokoji ani personál herny na Vídeňské. „Nepozornosti zaměstnance využil jeden z návštěvníků a ukradl mu peněženku zvanou flek. Přilepšil si tak o šest a půl tisíce korun,“ řekla mluvčí.

Nepozornost se nevyplácela ani při nakupování. „V prodejně na Zámečnické vybírala žena boty pro svého syna. Kabelku nechala pověšenou na kočárku. Přišla o peněženku, doklady i platební kartu. Škoda byla tentokrát patnáct set korun,“ řekla policejní mluvčí.

Na kočárek pověsila žena kabelku i v obchodním domě na Dukelské ve Znojmě. I tam toho využil zloděj a připravil ji o doklady, kartu a čtyři tisíce v hotovosti.

Nejhůř ale dopadl muž, který si přehodil vestu přes opěradlo židle v restauraci na ulici Do Lesek. „Zloděj mu ukradl peněženku, doklady, kartu, mobil a fotoaparát. Vše za dvaadvacet tisíc korun,“ zakončila Drahokoupilová.