„Zatím neznámý pachatel se zmocnil nalezené tašky a místo, aby se snažil ji někde odevzdat nebo kontaktovat přímo majitele, začal být velmi aktivní ve svůj prospěch," uvedla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Bylo to ve středu po šesté hodině ranní v Novém Šaldorfu-Sedlešovicích. „Uvnitř tašky byla peněženka s občanským a řidičským průkazem, finanční hotovostí patnáct set korun a také stravenky a karta zdravotní pojišťovny. Nepoctivému nálezci se však do rukou dostala i platební karta a karta na placení pohonných hmot, které měly na zadních stranách poznačený PIN. Když si majitel uvědomil, že nemá svoji příruční kabelku, snažil se obě karty co nejrychleji zablokovat," přiblížila mluvčí.

Hned o půl deváté ráno se roztržitý řidič přihlásil do internetového bankovnictví a zhrozil se. „Někdo mu v době mezi sedmou a půl devátou provedl osm transakcí pomocí platební karty. V Pohořelicích vybral z bankomatu dvě částky, čtyři platby kartou uskutečnil v různých prodejnách v Mikulově a dvě ve Valticích. Celkem takto majiteli odčerpal z účtu šestatřicet tisíc korun," popsala Drahokoupilová.

Odcizením tašky s ostatními věcmi a neoprávněnými výběry a platbami způsobil majiteli škodu čtyřicet tisíc korun. Případem se policisté velmi intenzívně zabývají a po troufalém pachateli pátrají.