„U lavičky na zemi seděla dvojice lidí v silně opilém stavu a v kočárku bylo roční dítě. U páru provedli strážníci dechovou zkoušku, muž nadýchal 3,1 a matka dítěte 2,95 promile alkoholu,“ uvedl v pondělí Petr Hladký z Městské policie Znojmo s tím, že případ se stal uplynulou středu.

Kvůli ženině stavu, kdy se pádem na zem poranila na hlavě a přiznala, že trpí epilepsií, přivolali strážníci zdravotnické záchranáře, kteří ji převezli na ošetření do nemocnice. „Dítě jsme předali úřednici ze znojemského oddělení sociálně-právní ochrany dětí, tento odbor bude řešit další postup,“ dodal Hladký. Případem se bude zabývat i státní policie.

Zdroj: Youtube

Týž den večer pak strážníci vyrazili na ulici Kollárovu do centra Znojma kvůli oznámení o podezřele se chovající ženě. „Starší žena seděla na zemi a s hlídkou nedokázala komunikovat. Zrychleně dýchala a měla vyplazený jazyk. Hlídka zjistila, že žena užívá antidepresiva, která občas zapíjí alkoholem. I tuto ženu nakonec odvezli záchranáři do nemocnice,“ zakončil Hladký.

Ilustrační foto.
Zraněný muž skončil na znojemské chirurgii. Do nemocnice letěl vrtulníkem