Pět parkovišť ve Znojmě a okolí. Podobný čas a podobný scénář. Od čtvrtečních podvečera vyšetřují znojemští policisté pětici velice podobný případů krádeží. Zloděj nebo zloději vždy rozbili sklo u předních dveří aut a pak z nich brali cennosti. Vybírali si drahé vozy i běžná auta.

Největší úlovek měli před obchodním domem v Hatích. „Před půl sedmou rozbili sklo u předních dveří zaparkovaného volkswagenu. Vzali z něj minipočítač a na skle připevněnou navigaci. Majiteli způsobili třicetitisícovou škodu,“ řekla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. Na své si přišli například i na parkovištích před obchodními domy a supermarkety na Vídeňské, Brněnské nebo Jarošově ulici ve Znojmo.

„Na základě zajištěných stop šetříme, zda to byl jeden nebo více pachatelů,“ dodala Drahokoupilová.

Pokračovaly i krádeže přímo v obchodech a tržnicích. Ve středu zloděj okradl ženu v tržnici na Průmyslové ulici ve Znojmě. Vzal ji tašku. Přišla tak o dva a půl tisíce korun. Zatím největší serie krádeží se ale stala v pondělí odpoledne. V obchodních domech ve Znojmě byly okradeny tři ženy ze Znojemska ve věku 42, 53 a 59 let. Všechny měly odloženou kabelku v nákupním vozíku a toho velmi obratně využil neznámý zloděj. Krádeže kabelek se odehrály na ulicích Jarošova, Vídeňská a Brněnská. Nakupující ženy během okamžiku přišly o různé osobní doklady, platební karty, svazky klíčů a mobilní telefony. Celková škoda je téměř dvacet tisíc korun,“ uvedla Drahokoupilová.