Jak dodala, podobných případů neoprávněného vstupu do účtu na Facebooku či internetového bankovnictví zaznamenali znojemští kriminalisté v uplynulém měsíci šest. „Upozorňujeme proto, aby lidé i ve virtuálním světě byli velmi opatrní a neposkytovali citlivé údaje. Při osobním setkání s cizími lidmi by určitě nikdo nepředal tajná hesla a různé kódy k účtům a platebním kartám. Stejná obezřelost je nutná i na sociálních sítích," apelovala mluvčí.

Na dalším případu přiblížila, jak podvodníci získávají důvěru uživatelů a důvěrné kódy. „Neznámý pachatel na Facebooku neoprávněně vnikl do profilu šestadvacetileté ženy. Pod její identitou pak vylákal od její kamarádky údaje k internetovému bankovnictví. Potom jí z účtu vybral devět tisíc korun," popsala mluvčí.

Podobný útok zvolili podvodníci i v dalších případech. „Jedna uživatelka se to dozvěděla od svých příbuzných, kteří ji hned kontaktovali, protože se jim to zdálo podivné. Druhá však začala komunikovat s údajným známým a poslala mu i autorizační kódy, čímž jí neznámý pachatel odčerpal z účtu téměř patnáct tisíc korun," doplnila Drahokoupilová.