„U rodinného domu zastavili dvě ženy a muž v tmavém osobním autě. Zazvonili na majitele a tvrdili mu, že je vylosovaným výhercem dvou dek. Muž udělal tu chybu, že je pozval, dál,“ popsala případ policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. V nestřeženém okamžiku ženy ukradly hotovost devět tisíc korun.

Policisté po posádce auta pátrají a současně opět varují veřejnost, aby se podobnými záminkami nenechala oklamat. „Podle popisu byla jedna z žen ve věku kolem čtyřiceti nebo pětačtyřiceti let, menší silnější postavy. Měří kolem sto padesáti centimetrů, má delší vlasy. Druhá je asi pětatřicetiletá, štíhlá, vysoká sto pětašedesát centimetrů vysoká, měla černé, na krátko střižené vlasy,“ doplnila mluvčí popis podezřelých. Podle svědků se trojice osob snědší pleti pohybuje tmavým osobním autem.

Podle zkušeností policie pachatelé podobných činů často vyhledávají zejména starší lidi a o krádeže se pokoušejí na řadě míst. „Znovu opakujeme obvyklé rady. Nepouštět do domu nikoho neznámého, nevěřit tvrzením o výhrách, když údajný výherce nedostal žádné písemné vyrozumění,“ dodala mluvčí.