Po zaplacení a rozbalení však žena nebyla vůbec spokojena. „Uvnitř totiž byl úplně jiný telefon a na první pohled již používaný. Jeho hodnota byla asi patnáct set korun. Chyběla k němu i nabíječka. V korespondenci přes e-mail muž uvedl, že došlo k chybě a vše prý napraví. Do současné doby se tak však nestalo a navíc s kupující přestal zcela komunikovat," přiblížila mluvčí.

Obdobnou zkušenost s ním má i žena ze Zlínska. Ta si také v lednu, ale na jiných webových stránkách, od něho objednala mobilní telefon za více než deset tisíc korun. „Po obdržení dohodnuté zásilky zjistila, že jde o padělek a vše mu odeslala nazpět. Ani ona se dosud nedočkala vrácení peněz a doručení té pravé věci," nastínila Drahokoupilová.

Obě ženy se obrátily na policii. „Podařilo se nám zjistit, že údajným prodávajícím je mladík z druhého konce republiky. Nejedná se o žádného začátečníka. V posledních třech letech byl za takový čin již odsouzen. Loni v srpnu mu Okresní soud v Pelhřimově uložil trest odnětí svobody na tři měsíce se zkušební dobou do konce února roku 2016," konstatovala policejní mluvčí.

Muži nyní hrozí pobyt za mřížemi na šest měsíců až tři léta.