Motorkář se oháněl kovovým teleskopickým obuškem a jeho komplic si přinesl sportovní tašku. „Přepadený prodavač se nezalekl a začal se ohánět koštětem. Pachatel s obuškem trval na vydání peněz a druhý zatím začal plnit tašku kartony cigaret. Když měl tašku plnou, dal se na útěk,“ pokračovala mluvčí.

Za parťákem utekl i motorkář, který se ale peněz nedočkal. „Venku se mu nepodařilo motorku nastartovat, takže ji odtlačil, opodál ji i s obuškem odhodil. Neznámí muži utekli směrem do Rakouska,“ uvedla Drahokoupilová.

Proto znojemští policisté požádali o spolupráci i rakouské kolegy. Na základě zjištěných informací a zajištěných stop se podařilo oba muže vypátrat. „Díky skvělé mezinárodní spolupráci byli oba muži v Rakousku zadrženi a tam také skončili ve vazbě. Jde o mladíky ve věku dvacet a jednadvacet let s trvalým bydlištěm v Rakousku. Ke všemu se přiznali a odcizené cigarety i masku vydali,“ sdělila s tím, že trestnímu stíhání budou na základě rozhodnutí státního zástupce čelit ve své zemi.