„Minulý pátek před polednem jel dvaapadesátiletý motocyklista s trvalým bydlištěm v Německu po silnici číslo třiapadesát od Lechovic směrem na Brno. Upozornil na sebe rychlou jízdou a zakázaným předjížděním. V úseku mezi křižovatkou na Mackovice a Kašencem jel rychlostí 220 kilometrů za hodinu a předjížděl ostatní auta v místech, kde je to dopravním značením zakázané," informovala mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

Motorkáře znojemský dopravní policista uviděl v Lechovicích. Jel v opačném směru a na první pohled bylo prý zřejmé, že jede vyšší rychlostí. Policista se otočil a vydal se za ním. „Podmínky nahrávaly úspěšnému zákroku. Vždy se za každým takovým motorkářem rozjedu a snažím se ho dostihnout. Po necelých deseti kilometrech ostré jízdy jsem cizince předjel a dal mu pokyn k zastavení," popsal zásah policista na motocyklu.

Spěchající motocyklista byl podle policie nemile překvapený, ale choval se slušně a spolupracoval. „Sám sdělil, že má namířeno na Velkou cenu do Brna a na pobyt měl připraveno dost peněz v hotovosti. Po zaplacení kauce se prý ale bude muset vrátit domů, protože další peníze nemá," přiblížil jednání s německým motorkářem policista.

Asi před dvěma lety přistihl tentýž dopravní policista motorkáře, který jel opačným směrem a zaznamenal u něho rychlost 185 kilometrů za hodinu. Tehdy to byl muž z Brna.

„Každoročně během letní sezony tento policista dostihne a na místě řeší zhruba patnáct motorkářů, kteří jeli podstatně rychleji než sto kilometrů za hodinu. Rychlost 220 kilometrů je zatím nejvyšší, kterou jsme na znojemských silnicích zaznamenali," doplnila Drahokoupilová.

Znojemští dopravní policisté mají služební motorky od roku 2009 a dopravní policista, kterému se podařilo v rekordní rychlosti dostihnout německého řidiče je členem moto týmu od samého začátku.

Rychlému motorkáři nyní hrozí pokuta až deset tisíc korun a zákaz řízení na šest měsíců až jeden. „Jeho dopravní přestupek, kterého se měl dopustit na motocyklu Kawasaki s německou registrační značkou, oznámíme k projednání ve správním řízení. Vzhledem k tomu, že se jedná o cizince a k projednání přestupku by se nemusel dostavit, na místě jsme mu uložili kauci deset tisíc korun," zakončila Drahokoupilová­.