„Pětačtyřicetiletá žena šla Kunštátskou ulicí. Zhruba v polovině ulice k ní náhle zezadu přistoupil neznámý muž a chytil ji za kabelku. Ona ji však pevně držela, takže jeho snažení bylo marné. I když za kabelku silně trhl a ženu dokonce povalil na zem, věci se nezmocnil," informovala policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Přepadená žena začala křičet a násilník to nakonec vzdal. Pár minut před půl šestou se dal na útěk Letohradskou ulicí. „Statečná paní měla velké štěstí. Nevznikla jí žádná škoda a její zápolení s troufalým pachatelem se obešlo bez zranění," sdělila mluvčí.

Dramatickému zápasu asi o padesát metrů dál přihlížela jiná žena. „Její svědectví nám může přispět k dopadení pachatele. Žádáme ji o spolupráci a o poskytnutí informací k tomuto incidentu. Stejně tak žádáme o spolupráci i ostatní občany, kteří tuto událost mohli vidět nebo mají jakékoli indicie, jenž by nám přispěly k dopadení zatím neznámého násilníka," vyzvala Drahokoupilová.

Muž byl zhruba 160 až 170 centimetrů vysoký. Měl střední postavu a na sobě tmavé kalhoty a šedou zimní bundu. „Výrazným znamením byla jeho pokrývka hlavy. Jednalo se kostkovaný černobílý vzor. Po celou dobu vůbec nepromluvil," doplnila mluvčí.

Pachateli podle trestního zákoníku odnětí svobody na dvě léta až deset let. „Doporučujeme ženám, aby byly opatrné a raději po setmění volily rušnější ulice, i když to pro ně bude znamenat delší trasu. Občané nám informace k této loupeži mohou sdělit na telefonní lince tísňového volání 158, nebo se přímo dostavit na nejbližší policejní služebnu," zakončila Drahokoupilová­.