U podchodu byl se skupinou dalších lidí. „Jeden z kolegů si mezi nimi všiml opilého muže, který v rukou držel dlouhou střelnou zbraň a velmi neopatrně s ní manipuloval. Otáčel jí a mířil do okolního prostoru i na své známé. Zásadní bylo předejít střelbě, proto ho strážník pod hrozbou namířené služební zbraně důrazně a hlasitě vyzval, aby pušku odložil,“ oznámil mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Až při důkladném prohlédnutí se ukázalo, že jde o věrnou repliku útočné pušky. Přivolaní státní policisté vyloučili, že by muž spáchal trestný čin. Přesto šlo o zbraň kategorii D, u níž zákon podle strážníků zakazuje zacházení na veřejnosti.

Muž nadýchal přes dvě a čtvrt promile alkoholu. Hlídce zbraň vydal a podezřením z přestupku se budou zabývat úředníci,“ dodal mluvčí Ghanem.

Současně upozornil, že vytažení i nefunkční napodobeniny mezi lidmi může skončit fatálně. Kromě rozpoutání paniky se může někdo začít bránit skutečnou zbraní.

S namířenou pistolí zasáhli v noci na středu strážníci proti muži, který v Brně seděl u vstupu do podchodu v Nádražní ulici. Měl u sebe pušku. | Video: MP Brno