"Muž ze Šumperska zde zaparkoval na dvacet minut Škodu Octavia. Po návratu k vozu zjistil, že má rozbité okno pravých zadních dveří. Někdo mu odcizil z auta věci, které měl volně odložené na zadním sedadle,“ informovala policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Způsobenou škodu vyčíslil muž na šedesát tisíc korun.

Další řidič nechal svoji Škodu Octavia odstavenou mezi obcí Lančov a zříceninou hradu Cornštejn. „V té době mu neznámý zloděj rozbil okno pátých dveří, vnikl dovnitř a zmocnil se různého elektrického nářadí. Mělo jít o příklepovou vrtačku, pilu, svářečku na plasty, ohýbačku na měděné potrubí a pájku na měď,“ vypočetla mluvčí.

Odhadovaná škoda je třicet čtyři tisíc korun. „Oběma případy, ke kterým došlo v odpoledních hodinách, se zabýváme pro podezření z trestných činů krádeže a poškození cizí věci. Za tuto protiprávní činnost hrozí až dva roky odnětí činnosti,“ doplnila Drahokoupilová.

Policie šetří také vloupání do dvou traktorů. Byly zaparkované před rodinným domem na volně přístupném místě v obci Valtrovice. „Neznámý pachatel násilím odstranil víčka nádrží a odcizil palivo. Odčerpal zhruba sto litrů motorové nafty a zmizel ve tmě. Krádeží motorové nafty a poškozením vík zatím neznámý zloděj způsobil škodu šest tisíc korun,“ zakončila mluvčí.Zloději za tuto krádež hrozí mu až dva roky vězení.