Jenže zkratku i přes zákaz vjezdu využívají někteří řidiči, kteří odmítají objížďku akceptovat. Před časem se kvůli problému zdvihla vlna nevole na sociální síti. Lidé popisovali bezohlednost některých řidičů, kteří zákazem v lesíku projížděli. „Řidič jel poměrně rychle a bezohledně. Museli jsme uskakovat z úzké asfaltové cesty,“ napsala jedna z uživatelek uzavřené skupiny na Facebooku.

To potvrdili i někteří místní. „Občas tudy někdo projede, to je fakt. Možná jde i o bydlící z ulice u nemocnice. Myslím si však, že například zaměstnanci nemocnice mohli mít také výjimku,“ myslí si například Jan Bulín, který lesíkem často prochází.

Řidiči si zkracují cestu i přes zákaz. | Video: Deník/Dalibor Krutiš

Policisté tvrdí, že prostor monitorují a rozdávají i pokuty. „Kontrolu v Městském lesíku provádíme ve spolupráci s městskou policií. Po dobu naší nedávné přítomnosti se tudy například vydal šestapadesátiletý muž se Škodou Octavia. Za nerespektování dopravní značky Zákaz vjezdu jsme mu uložili pokutu pět set korun,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Úzká silnička v lesíku není určená pro běžný provoz. I řidiči sanitek, kteří lesíkem nyní projíždějí, musí být velmi opatrní a na silničce pro jednou auto se musí vyhýbat.

Obdobný problém řeší v těchto dnech i starosta Krhovic Martin Major. V Krhovicích opravují silničáři poničenou silnici na průtahu obcí. Zákaz vjezdu do obce nerespektuje řada řidičů ze sousedních vesnic. „Místní řidiči mají pochopitelně výjimku. Domů se nějak dostat musí. Ale situace je kritická. Jezdí nám sem lidé z Valtrovic a další, kteří byli Krhovicemi zvyklí projíždět. Vůbec nerespektují zákaz a objížďku. Ve vsi se pak mnohdy motají, dělají zmatky a jsou i vulgární,“ zlobil se první muž Krhovic.

Jak dodal, opakovaně žádal policii, aby do Krhovic vysílala hlídky a neukázněné řidiče pokutovala. „Jenže mi řekli, že tam nemohou stát pořád, že toho mají moc,“ dodal starosta Major.

Policie však i do Krhovic zajíždí. „Při silniční kontrole jsme tam například v úterý před sedmnáctou hodinou zjistili dvaatřicetiletého muže z Třebíčska, který tudy projížděl s osobním vozidlem Fiat Punto. Nepředložil potřebné doklady a dalším šetřením na místě vyšlo najevo, že má od února loňského roku až do února roku 2021 zákaz činnosti.

Je nyní důvodně podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ nastínila policejní mluvčí s tím, že oběma lokalitám se policie bude i nadále věnovat.