„Hlídka vyjela po oznámení na tísňové lince 156 o agresivním chování muže na oslavě v ulici Horní Česká. Po příjezdu strážníků mladík večírek dobrovolně opustil a po domluvě d strážníků zamířil do svého nedalekého bydliště. Strážníci pro jistotu odcházejícího mladíka sledovali, aby neprovedl nějakou hloupost,“ přiblížil případ preventista městské policie Petr Hladký.

Mladý muž ovšem svůj hněv dlouho zvládat nedokázal a na Velké Michalské rukou rozbil sklo ve dveřích jedné z provozoven. „Když uviděl strážníky, dal se na útěk. Ti ho ale brzy dostihli, a protože si při rozbití dveří způsobil silně krvácející tržnou ránu, přivolali mu sanitku,“ dodal preventista.

Jak se brzy ukázalo, muž i kvůli vypitému alkoholu nedokázal v opilosti své chování ovládat a jeho agresivita stoupala. „Strážníci ho proto po ošetření v nemocnici převezli do brněnské záchytné stanice. Případ předali republikové policii, vzhledem k podezření, že mladík způsobil škodu přesahující pět tisíc korun a mohl se tedy dopustit přečinu poškozování cizí věci,“ shrnul Hladký.