Prohlédněte si fotogalerii z incidentu:
OBRAZEM: Podnapilý řidič boural. Kamarády krotili strážníci

„Do fyzických a verbálních útoků se zapojilo zhruba deset lidí. U třech z nich je důvodné podezření, že se dopustili útoku na veřejného činitele. Všichni byli při incidentu spoutáni. Strážníkům ani policistům nezpůsobili žádné zranění,“ řekla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Za útok jim nyní hrozí až tři roky vězení.

„Zásah strážníků byl nepřiměřený,“ řekl Jiří Herák, který opilý do ostrůvku naboural. Spolupracoval jsem s nimi a byl jsem ochotný podrobit se testům na alkohol,“ tvrdí. Právě jeho strážnici jako prvního vytáhli z auta a spoutali. Ostatní ho chtěli na místě podpořit. „Chápu to jako bezdůvodné napadení. Obrátím se na policii, aby případ vyšetřila,“ dodal. V pondělí podal trestní oznámení na policii, která teď celý zásah prošetřuje.

Policisté mu ale v krvi naměřili téměř jedna a půl promile alkoholu. Havárií způsobil osmitisícovou škodu.

Verze městské policie je ale jiná. „Na kameře jsme viděli, že do ostrůvku u Čermákovy ulice najel řidič favoritu a pokouší se odjet. Na místo hned vyjela hlídka, která byla poblíž. Řidič i po jejím příjezdu odmítal vystoupit a snažil se odjet,“ popsal začátek incidentu dispečer znojemských strážníků. Jelikož přes výzvy odmítal vozidlo opustit, strážníci ho vytáhli za pomocí chvatů.