„Podle mého názoru bylo jednoznačně prokázáno, že se obžalovaný zpronevěřil své práci policisty a spolupracoval s již pravomocně odsouzeným zlodějem aut Milanem Burnekem,“ okomentoval svůj postoj žalobce Adam.

Obhajoba namítá, že šlo o běžnou spolupráci mezi policistou a informátorem. Zajištěná telekomunikace to má dokazovat a státní zástupce to nepochopil. Některé skutky mají být promlčeny a některé by mohly podle obhajoby být maximálně postiženy výchovným trestem v rámci policie. Veselý navíc požaduje odsouzení Burneka za nespravedlivé a vynucené policií. Podle Veselého ale Burnek vůbec žádná auta nekradl.

Burnek byl za krádeže aut odsouzen nejen v České republice, ale i v zahraničí. Rozsudek nad policistou obžalovaným z několika trestných činů včetně zneužití pravomoci úřední osoby by měl padnout 1. listopadu dopoledne. Veselému hrozí až osm let vězení.

Hlavní část obžaloby se týká toho, že Veselý Burnekovi dával o vytipovaných autech citlivé informace z policejního systému. „Zajímaly je hlavně informace o zabezpečení vozidel, zda mají zabudovaný vyhledávací systém. Ukradená auta nechali odstavená a čekali, zda majitelé nahlásí jejich polohu. Pokud ne, auto zmizelo,“ podotkl žalobce Adam.

Veselý ale podle obžaloby ještě podváděl ve třech případech při přepisu aut, když na opravená a nově zaregistrovaná vozidla použil identifikační údaje z Burnekem ukradených aut. Jeden případ má mít na svědomí Veselý společně se svým známým automechanikem Miroslavem Goldem. Ten usedl na lavici obžalovaných vedle Veselého. I v jeho případě navrhuje obhajoba zproštění. Žalobce požaduje podmínku a menší peněžitý trest.