V autobuse si totiž před ni sedl přestrojený bankovní lupič, který o den dříve přepadl banku v rakouském Unterretzbachu a po kterém pak ve Znojmě pátraly desítky po zuby ozbrojených policistů. A ona navíc v autobuse zločince poznala. Díky její statečnosti ale kriminalisté lupiče nakonec dopadli.

Dívka, která má od té doby stále strach, si nepřeje zveřejnit své jméno. Redakce je ale zná. Díky ní a další odvážné studentce mohli ale třicet hodin po přepadení banky v Rakousku hlásit jihomoravští policisté dopadení muže turecké národnosti.

„Nastoupily jsme s kamarádkou úplně v pohodě odpoledne do autobusu. Šly jsme si sednout na pětku až dozadu. Pak nastoupil člověk, který mi na první pohled připadal hodně divný,“ popisuje první chvilky kontaktu s nebezpečným zločincem dívka.

Podle studentky šel až téměř k jejich sedadlu člověk, který byl oblečen do ženských šatů. „Na první pohled to ale žena nebyla. Navíc si ta osoba neustále zakrývala obličej bankovkami. Okamžitě se mi vybavilo, co všechno jsem zažila a četla v úterý. Jela jsem totiž kolem Mountfieldu ve Znojmě a viděla všude spoustu policistů. Navíc jsem na internetu četla o přepadení banky. Někde na webu jsem také viděla i fotku muže, který měl banku přepadnout. Byl mu podobný,“ říká dívka.

Šílený strach

Studentka dostala obrovský strach. Uvědomila si totiž, že to může být právě ten člověk, kterého policie hledá. „Sedl si hned před nás. S kamarádkou jsme do sebe jen ťukaly a hodně opatrně si šeptaly, co se před našima očima děje. Měla jsem šílený strach. Napsala jsem mámě SMS. Tam jsem jí popsala, co se v autobuse děje. Ten muž byl hodně nervózní a neustále si skrýval tvář. Dával si před ni dlouhé vlasy z paruky, kterou měl na hlavě. Vedle něj nikdo neseděl,“ přibližuje cestu plnou strachu mladá dívka.

Cestou si všimla, že je nejméně jednou předjelo policejní auto. „Další auto s majáčkem jsem viděla stát u silnice. Myslím si, že ten člověk policisty neviděl. Seděl totiž na opačné straně,“ vysvětluje studentka.

Dívka se nemohla dočkat, až v Brně uteče z autobusu. „Na Zvonařce jsme rychle zadními dveřmi vystoupily. Odešly jsme kousek od autobusu a já se rozhlížela, co se bude dít. Pak jsem uviděla muže v civilu. Šla jsem za ním. Když mi potvrdil, že je policista, ukázala jsem mu na maskovaného muže. Několik chlapů se k němu rozeběhlo. Obstoupili ho, sundali mu paruku a odvedli ho, “ vzpomíná dívka.

Na nezvyklý zážitek jen tak nezapomene. „Mám pořád strach. Tohle bych už nechtěla nikdy zažít,“ uzavírá odvážná studentka.

ČTĚTE: Zločince pomohly dopadnout ženy