Značkové oblečení, ale podezřele nízké ceny. Stánek Tan Tong Honga v tržnici T. K. Q. u hraničního přechodu Hatě na Znojemsku skrýval padělky renomovaných textilních firem. Za porušování práv k ochranné známce ho brněnský krajský soud potrestal osmiměsíčním vězením s podmíněným odkladem na dva roky.

„Hong také musí zaplatit peněžitý trest. Ten je patnáct tisíc korun. Pokud ho v dané lhůtě nezaplatí, půjde na tři měsíce do vězení,“ řekla předsedkyně senátu brněnského krajského soudu Hana Kleinová. Verdiktem potvrdila rozhodnutí Okresního soudu ve Znojmě z letošního února, který se případem zabýval. Rozsudek se však vietnamskému podnikateli nelíbil, a tak se proti němu odvolal. Jeho nářky ovšem byly marné.

Podnikatel z Vietnamu se hájil tím, že zboží nebylo jeho. „Nikomu jsem nic neprodával. Stánek není můj a policisté se spletli, když mě zatkli. Se zbožím nemám vůbec nic společného,“ tvrdil Hong u soudu ve Znojmě. K brněnskému krajskému soudu nepřišel. Tongova výpověď ale byla podle odvolacího soudu účelová. Podle něj se podobně hájí každý obchodník, u kterého policisté nebo celníci najdou padělané zboží.