„Nejrychleji jel třiačtyřicetiletý muž z Brna s osobním autem Toyota 86. V pondělí o půl sedmé navečer v úseku mezi křižovatkami na Oleksovice a Miroslav jel bezmála stosedmdesáti­kilometrovou rychlostí. Jen o něco méně jsme naměřili devětadvacetiletému muži na motocyklu Kawasaki. Ten jel v úterý po šesté hodině večerní v úseku mezi křižovatkami na Mackovice a Kašenec rychlostí 165 km/h," sdělila mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová. Oběma hrozí sankce pět až deset tisíc korun a zákaz činnosti na šest měsíců až jeden rok.

Opakovaně se překročení rychlosti dopustil šestapadesátiletý muž z Prahy v úterý o půl osmé večer. „S vozidlem Audi jel v úseku mezi křižovatkami na Mackovice a Kašenec rychlostí 135 km/h. Naposledy jej policisté při rychlé jízdě přistihli v loňském roce," dodala Drahokoupilová. Nyní mu hrozí pokuta pět tisíc korun a zákaz řízení na půl roku.

Na silnici I/53 policisté nedávno zastavili výtečníka, kterým se stal pětadvacetiletý mladík, na jehož tachometru auta policisté naměřili sto šedesát kilometrů za hodinu. Minulý týden zde došlo ke srážce kamionu s motocyklistou a kvůli špatnému předjíždění kamionu skončilo Mondeo v poli na střeše.

Silnice ze Znojma do Pohořelic je přezdívaná silnice smrti právě kvůli častým nehodám.