„U dvanácti se jednalo o hodnotu do jednoho promile, téměř všechny řidiče jsme kontrolovali na výjezdu z rekreační oblasti u vranovské přehrady. Hladiny přesahující jedno promile jsme zaznamenali u dvou řidičů při šetření dopravních nehod,“ upřesnila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

V jednu hodinu v noci z pátku na sobotu jel čtyřiadvacetiletý řidič s osobním vozem Mazda 323 obcí Strachotice. „Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a po projetí zatáčky vyjel mimo vozovku. Narazil do zaparkovaného osobního auta, které bylo ještě odhozeno na sloupek pojízdné brány. Způsobená škoda je asi sedmdesát pět tisíc korun. Mladý šofér měl v krvi 1,15 promile alkoholu,“ sdělila mluvčí.

V sobotu v osmnáct hodin pak policisté zjistili další alkohol v krvi řidiče při šetření druhé víkendové nehody. „Třicetiletý cyklista z Havlíčkobrodska sjížděl mírný kopec a zatáčku. Najel na druhou polovinu vozovky a čelně se střetl s protijedoucím osobním autem VW Golf, čímž vznikla hmotná škoda tři a půl tisíce korun. Po nárazu upadl na zem, utrpěl pohmožděniny a oděrky na ruce a obličeji a z místa odešel. Za necelou hodinu jsme tohoto účastníka dopravní nehody vypátrali. Jeho dechová zkouška na zjištění požití alkoholu měla výslednou hodnotu 2,74 promile,“ doplnila Drahokoupilová.

V policejní síti uvízl i sedmatřicetiletý muž ze Znojemska ve Škodě PickUp, který v současné době nemůže sám řídit. „Má totiž uložen trest zákaz činnosti až do prosince 2013. V pátek o půl páté odpoledne přitom projížděl obcí Olbramovice. Nyní je důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ dodala policejní mluvčí.